Levné destinace

Levná dovolená - jak snížit náklady optimalizací počtu dnů

Někdy opomíjený způsob, jak si zařídit levnou dovolenou. Nikde není psáno, že dny volna získané v práci musíte od prvního do posledního strávit v zahraničí a tomu přizpůsobit i svůj rozpočet. Naopak, levná a přesto zajímavá může být i dovolená v zahraničí trvající třeba 3 nebo 5 dnů. Zážitek získáte, zbytek dovolené si také užijete v klidu a finančně na tom budete lépe, než kdybyste v letovisku pobývali déle.

Neuvažujte proto o dovolené ve stereotypech typu nejméně 6-7 dní a velká dovolená alespoň 12. I kratší dovolenou si lze příjemně užít a ještě Vám zbyde čas doma se pořádně aklimatizovat než znovu půjdete do práce. Pokud máte rádi poznávací zájezdy, mohou pro Vás být ideální i tzv. eurovíkendy trvající po sobotu a neděli nebo příp. v rozsahu prodlouženého víkendu, kdy se přidá ještě pátek nebo pondělí. Podstatnou část zážitku z ciziny získáte už za krátkou dobu. Pokud máte spořivou náladu, lze si odpustit právě pár dnů, které byste jinak strávili v cizině navíc.

A to samé platí i o velké – 2-týdenní – dovolené. Nemáte-li dost peněz na strávení 2 týdnů ve Vámi požadované destinaci, zkraťte pobyt na týden a zbytek si odpočiňte doma. Finančně se tolik nevyčerpáte a vzpomínky na pěkné dny např. u moře budete mít i tak.