Levné destinace

Levná dovolená - jak snížit náklady volbou destinace

Vaše preference destinace má velký vliv to, jak levná Vaše dovolená bude. Zde půjde relizovat velkou úsporu. Jsou země spojované s luxusní dovolenou (Spojené arabské emirát, Dominikánská republika…), kde se očekává od klientů větší výdaj a tomu jsou nastaveny i služby – typy hotelů, typy stravy aj. Opakem jsou destinace klasicky spojované s menšími výdaji, kde se daná země musí o turisty ucházet hodně cenou. Takovými jsou například Estonsko, Litva, Lotyšsko, Albánie nebo Bulharsko disponující buďto žádným nebo pouze chladnějším mořem.

Do kategorie levných destinací lze však zařadit i země, které skýtají mnoho turisticky atraktivního vyžití a jsou pro nás levné pro svou geografickou polohu, malou vzdálenost od naší země, čímž se realizují značné úspory na dopravě. Mezi ty lze zařadit např. Slovenskou republiku nebo Maďarsko. Pro příznivce hor je Slovensko blízkou a relativně levnou destinací. Pro zájemce o termální lázně lze doporučit na levnou dovolenou obě z těchto cenově relativně přívětivých destinací.

Kapitolou samou o sobě je pak levná dovolená realizovaná v rámci České republiky. Úspory za náklady na dopravu jsou v takovém případě nejvyšší a Česká republika na tom není z hlediska počtu slunečných dnů přes léto tak špatně. Ideální oblastí mohou být v létě například jižní Čechy s řadou rybníků i běžných koupališť. Stejně tak je v ČR dostatek hor, které sice nedosahují takového převýšení jako například Alpy nebo Tatry, ale pro milovníka horských terénů je příležitostí i doma dost. Pokud mu záleží na tom, aby byla dovolená levná, je domácí terén určitě variantou k zamyšlení.

Pokud máte dovolenou spojenou striktně s mořem, pak se lze v rámci levné dovolené orientovat na Chrovatsko anebo Itálii. Obě lokality nabízí krásné čisté moře a jsou dosažitelné autobusem, letecky, i vlastní dopravou, což nabízí poměrně široké spektrum nabídek na dovolené v těchto zemích, z nichž už si nějakou levnou nabídku lze vybrat.